Oddłużanie osób fizycznych – na czym polega i jak się o nie starać?

3 lipca 2023
Oddłużanie osób fizycznych – na czym polega i jak się o nie starać?
Łukasz Wróbel
Doradca finansowy
Moja przygoda z finansami zaczęła się od pracy w instytucji finansowej, gdzie przez ponad 10 lat zdobywałem doświadczenie na różnych stanowiskach, aż do zarządzania zespołem doradców klienta. Po latach postanowiłem wykorzystać zdobytą wiedzę, zakładając własną działalność, która z czasem stała się marką spełniającą zawodowe marzenia. Wierzę, że każdy problem finansowy ma rozwiązanie, a moją misją jest kompleksowa pomoc klientom, niezależnie od skomplikowania sytuacji. Praca to dla mnie nie tylko wyzwanie, ale także satysfakcja z realizacji wspólnych celów.

Chwilowe lub długotrwałe kryzysy ekonomiczne mogą dotknąć nie tylko podmioty gospodarcze, ale i osoby prywatne. Przyczyny problemów z domowym budżetem mają swoje podłoże w różnych aspektach ludzkiego życia. Niekiedy są rezultatem nagłej utraty pracy, czasem wynikają z kłopotów w sferze prywatnej (np. wypadków losowych, chorób, czy konfliktów w rodzinie) albo podejmowania błędnych i nieprzemyślanych decyzji finansowych (np. zaciągania równocześnie za dużej liczby kredytów lub pożyczanie zbyt wysokich kwot). We wskazanych sytuacjach z pomocą dłużnikom przychodzi oddłużanie osób fizycznych, stanowiące ogromne wsparcie dla ludzi zadłużonych, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji materialnej. Sprawdź, jak w praktyce wygląda proces oddłużania i przekonaj się, dlaczego warto skorzystać z tego rozwiązania!

Co to jest oddłużanie osób fizycznych?

Oddłużanie osób prywatnych to zestaw działań i zabiegów prawnych ukierunkowanych na wyprowadzenie osoby fizycznej z trudnej sytuacji ekonomicznej, w jakiej się znalazła. Kluczowe jest tutaj staranne planowanie, priorytetyzacja zobowiązań finansowych i opracowanie kompleksowej, spersonalizowanej strategii. Punktem wyjścia dla dalszych działań realizowanych podczas procesu oddłużania (na przykład rozważenie możliwości negocjowania rozłożenia na raty spłaty całej należności) jest dokonanie szczegółowej analizy sytuacji klienta oraz oceny jego potrzeb i aktualnych możliwości finansowych (w tym wysokości miesięcznego wynagrodzenia, jeśli ktoś ma miejsce stałego zatrudnienia).

W jakich przypadkach i kto może starać się o oddłużenie?

Pomoc w oddłużaniu osób fizycznych okazuje się niezbędna, gdy dana osoba nie jest w stanie samodzielnie kontrolować procesu spłaty zaciągniętych zobowiązań. Potrzeba tutaj sporej dawki cierpliwości, jednak przy odpowiednim podejściu, szerokim oglądzie sytuacji i skupieniu się na specyfice konkretnego przypadku, możliwe jest wyjście na prostą.

Jak skutecznie się oddłużyć?

Wychodzenie z długów i uwalnianie się ze spirali zadłużenia potrafi być skomplikowane, wieloetapowe i czasochłonne, dlatego najlepiej, aby proces oddłużania był krok po kroku realizowany przez godnych zaufania ekspertów finansowych, co zwiększy szanse na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Takie rozwiązanie jest najbardziej opłacalne, ponieważ specjaliści w swoim fachu służą poradą w każdym stadium postępowania, a ich główne atuty to: kilkunastoletnie doświadczenie, konsekwencja w działaniu, determinacja w dążeniu do celu, indywidualne podejście, dysponowanie rozległą i stale aktualizowaną wiedzą, doskonała znajomość branży oraz wysoka skuteczność. Pasuje do nas taka charakterystyka, dlatego zachęcamy do skorzystania z naszych usług i dołączenia do grona zadowolonych klientów, którym zaoferowaliśmy pomoc w oddłużaniu – zapraszamy do kontaktu, a wspólnie znajdziemy najlepsze rozwiązanie Twoich problemów finansowych!

Pomoc w oddłużaniu – jakie korzyści płyną z oddłużania? Podsumowanie

Postawienie na profesjonalne wsparcie dla ludzi zadłużonych, to opcja, która ze względu na dużą skuteczność działań realizowanych w ramach takiego procesu oddłużania, cieszy się rosnącą popularnością. Co daje dłużnikowi współpraca tego rodzaju? Wśród wielu korzyści wynikających ze skorzystania z pomocy w oddłużaniu, najczęściej wymienia się: spłatę zadłużenia, wyjście z długów, stabilizację i uzyskanie płynności finansowej, spokojniejszą przyszłość, rozsądniejsze zarządzanie domowym budżetem, a także wypracowanie ugody z wierzycielem.

Czytaj dalej:

Umowa zlecenie a kredyt hipoteczny

Porady kredytowe

Umowa zlecenie a kredyt hipoteczny

Popularność umów cywilno-prawnych wzrasta, zwłaszcza wśród młodych studentów, którym zależy na większych wpływach na konto. Jednak co jeśli zamarzy nam się zakup posiadłości, działki lub innych obiektów wymagających od nas większych nakładów finansowych? Kredyt hipoteczny a umowa zlecenie to temat często powielany wśród młodych dorosłych, którzy zastanawiają się, czy wzięcie takiego zobowiązania jest w ogóle […]
15 kwietnia 2025
Czytaj więcej
Zwiększenie kwoty kredytu hipotecznego – czy jest możliwe?

Porady kredytowe

Zwiększenie kwoty kredytu hipotecznego – czy jest możliwe?

Wzięcie kredytu hipotecznego to krok milowy w życiu, ponieważ jest przykładem zobowiązania zaciąganego na długi czas i przyznawanego na stosunkowo dużą kwotę. Nierzadko jednak rzeczywistość weryfikuje zdefiniowane na początku plany finansowe, przez co okazuje się, że może zabraknąć środków pieniężnych na realizację wyznaczonych celów.
11 kwietnia 2025
Czytaj więcej
Karencja w spłacie kredytu – czym jest?

Porady kredytowe

Karencja w spłacie kredytu – czym jest?

Zaciągnięcie kredytu to zobowiązanie, które może trwać kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Przewidywanie przyszłości nie jest łatwe, ale istnieje ryzyko, że w tym czasie sytuacja życiowa kredytobiorcy ulegnie zmianie, pojawią się na przykład trudności finansowe, co prawdopodobnie wpłynie na zdolność do terminowego, zgodnego z ustalonym harmonogramem regulowania rat.
28 marca 2025
Czytaj więcej

Zaufaj ekspertom z wieloletnim 
doświadczeniem!

Sprawdź ofertę

Skontakuj się z nami!

Wypełnij formularz, a nasz ekspert skontaktuje się z Tobą w ciągu 24 godzin.

    Twoje dane są bezpieczne